Λαχτάρισαν οι Brahamors, αλλά ο Καραϊσκάκης ήταν εκεί, για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

ΔΡΑΚΟΙ ΤΟΥ Κ.Ψ.Μ. – BRAHAMORS (51 – 52)

Καταπληκτικό παιχνίδι που σε καμιά περίπτωση δεν έδειχνε ότι θα καταλήξει να έχει νικητή στον πόντο! Και αυτό γιατί οι BRAHAMORS έκανα επίδειξη δύναμης στο πρώτο 20λεπτο αφού ήταν μπροστά στο σκορ, στο ημίχρονο, με σκορ 15-40! Η συνέχεια ήταν αντιστρόφως ανάλογη όμως. Οι BRAHAMORS χαλάρωσαν, οι ΔΡΑΚΟΙ έπαιξαν άμυνες για σεμινάριο και σκόραραν κατά ριπάς και κάπως έτσι φτάσαμε 13 δευτερόλεπτα πριν το τέλος με τους ΔΡΑΚΟΥΣ να προηγούνται με ένα πόντο. Οι BRAHAMORS πήραν time out και εκδήλωσαν επίθεση με τον Καραϊσκάκη ο οποίος έβαλε με ένα πόντο μπροστά την ομάδα του 0.5 πριν το τέλος του ματς. Οι  ΔΡΑΚΟΙ πήραν και αυτοί time out, εκτέλεσαν άψογα την κομπίνα που είχαν σχεδιάσει αλλά ο Πλυτάς εξ επαφής έχασε ένα σίγουρο καλάθι και την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.