Οι Slow Motion πήραν δύσκολα τη νίκη από τους Cruel Gents στη παράταση.

CRUEL GENTS – SLOW MOTION (58 – 68)

Ωραίο παιχνίδι με ένταση και εναλλαγές του σκορ ήταν αυτό ανάμεσα στους CRUEL GENTS και στους SLOW MOTION. Το παιχνίδι χωρίστηκε σε δύο ημίχρονα ένα για την κάθε ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο οι SLOW MOTION είχαν τον έλεγχο του αγώνα παίζοντας καλή άμυνα και κλέβοντας πολλές μπάλες κατάφεραν να βγάλουν αιφνιδιασμούς με αιχμή του δόρατος τους Παπαδάτο και Σταυρόπουλο έκλεισαν το ημίχρονο με διαφορά 9 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε αντιστροφή των ρόλων με τους CRUEL GENTS να παίζουν σκληρή άμυνα και να καταφέρνουν να γυρίσουν το παιχνίδι με ηγέτη τον Χαλκιαδάκη. Η διαφορά στα τελευταία δύο λεπτά ήταν 4 πόντοι υπέρ των CRUEL GENTS. Εκεί ανέλαβε δράση η τριάδα Γκύζης (καλάθι και φάουλ), Σταυρόπουλος (δύσκολο Lay up) και Παπαδάτος ο οποίος έβαλε και το καλάθι της ισοφάρισης 2,5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Το παιχνίδι πήγε στην παράταση όπου οι SLOW MOTION κυριάρχησαν με ένα σερί 0-10 πήραν το ροζ φύλλο και πλέον συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας με τη Γλυφάδα. Από τους νικητές ξεχώρισε ο Πέτρος Παπαδάτος με 23 πόντους και 8 ριμπάουντ ενώ από τους ηττημένους ο Χαρίδημος Χαλκιαδάκης με 20 πόντους.