Ντέρμπι για ένα ημίχρονο το Slow Motion BC – Phoenix Sons!

SLOW MOTION BC – PHOENIX SONS (34 – 43)

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στους SLOW MOTION BC και τους PHOENIX SONS. Το παιχνίδι ήταν πολύ κακό και κυριάρχησαν η αστοχία και τα λάθη αλλά οι SLOW MOTION BC με ηγέτη το Χάρη Παναγιωτόπουλο κατάφεραν να φτάσουν στο ημίχρονο προηγούμενη με ένα πόντο σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας. Κάπου εκεί οι SLOW MOTION BC κουράστηκαν, οι PHOENIX SONS βρήκαν ελεύθερα σουτ και διαδρόμους και με ένα σερί 7 – 17 πήγαν στην τέταρτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 28 – 37. Οι SLOW MOTION BC δεν είχαν της αντοχές να γυρίσουν το ματς, οι PHOENIX SONS έκαναν συντήρηση δυνάμεων και έτσι κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Από τους νικητές ξεχώρισε ο Βαγγέλης Βαλασσόπουλος με 15 πόντους ενώ από τους ηττημένους ο Χάρης Παναγιωτόπουλος με 13 πόντους.