Οι Tigers χτίζουν σερί νικών απέναντι στους Abaliers!

ΑBALLIERSTIGERS (49 – 59)

Ντέρμπι αλλά και κακό παιχνίδι που επικράτησαν τα λάθη και τα πολλά νεύρα ήταν αυτό ανάμεσα στους ΑBALLIERS και τους TIGERS. Kαι αυτό φαίνεται από το σκορ του ημιχρόνου που ήταν μόλις 22 – 22. Στο 3ο δεκάλεπτο οι TIGERS με πολύ πιο ορθολογικό παιχνίδι και με σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 8 πόντων την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα. Από την άλλη κυριάρχησε ο εκνευρισμός μιας και δεν μπορούσαν οι ΑBALLIERS να βρουν εύκολα το δρόμο προς το καλάθι. Το παιχνίδι πήγε στους TIGERS που πέτυχαν τη δεύτερη σερί νίκη τους απέναντι στους ΑBALLIERS μέσα σε ένα μήνα. Από τους νικητές ξεχώρισε ο Χριστόδουλος Λιάκος με 18 πόντους ενώ από τους ηττημένους ο Στάθης Τσαρτσαράς με 15 πόντους.