Νίκη για τους Warriors στο ντέρμι με τα Gatakia BC!

WARRIORSGATAKIA B.C (65 – 54)

Είναι ένα από τα πλέον κλασσικά ντέρμπι του πρωταθλήματος. Δύο ομάδες μπασκετικές, που προσφέρουν εξαιρετικό θέαμα και γρήγορο παιχνίδι. Τελικός νικητής ήταν οι WARRIORS καθώς ήταν καλύτεροι στα 30 λεπτά του παιχνιδιού. Έχοντας τον απόλυτο έλεγχο και καταφέρνοντας να περιορίσουν σε μεγάλο βαθμό τους Cramer και Paleoxaris, οι WARRIORS βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 42 – 28. Στο 3ο δεκάλεπτο τα GATAKIA έπαιξαν καλή άμυνα και βρίσκοντας διαδρόμους και ελεύθερα σουτ στην επίθεση κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στους 3 πόντους, 49 – 46, με ένα σερί 7 – 18. Οι WARRIORS αφυπνίστηκαν, διατήρησαν τα ηνία του παιχνιδιού και στο τέλος πήραν το ροζ φύλλο αγώνα. Από τους νικητές ξεχώρισε ο Κώστας Σελιτάς με 19 πόντους ενώ από τους ηττημένους ο Justin Cramer με 23 πόντους, 14 ριμπάουντ και 6 ασίστ.