Ο Π. Κολυβήρας καθάρισε το παιχνίδι για τους Ατάλαντους Hawks!

ORLANDO TRAGIC – ΑΤΑΛΑΝΤΟΙ HAWKS (55 – 60)

Ένα παιχνίδι που στα πρώτα 20 λεπτά δε φαινόταν να έχει την εξέλιξη του ντέρμπι καθώς η εμφάνιση των ΑΤΑΛΑΝΤΟΙ HAWKS έκαναν ένα πολύ μεστό παιχνίδι έχοντας στο πρώτο ημίχρονο μια διαφορά 13 πόντων. Με σωστές επιλογές και εξαιρετική άμυνα κατάφεραν να χτίσουν αυτή τη διαφορά καθώς οι ORLANDO TRAGIC δεν μπορούσαν σε καμία περίπτωση να φτάσουν στο καλάθι έχοντας κάκιστες επιλογές στην επίθεση. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου οι ΑΤΑΛΑΝΤΟΙ HAWKS χαλάρωσαν πιστεύοντας ότι έχουν καθαρίσει το ματς και αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι  ORLANDO TRAGIC που με ένα σερί 21 – 13 μείωσαν τη διαφορά στους 5 πόντους. Το 4ο και τελευταίο 10λεπτο ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν κοντά στο σκορ και να αλλάζει χέρια τουλάχιστον 10 φορές. Σε εκείνο το σημείο ανέλαβε δράση ο Παναγιώτης Κολυβήρας και με 2 συνεχόμενα τρίποντα καθάρισε το παιχνίδι 2.30 λεπτά πριν το τέλος. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Παναγιώτης Κολυβήρας με 21 πόντους ενώ για τους ηττημένους ο Παύλος Γάτσιος με 15 πόντους και 8 ριμπάουντ.