Ο Αυλογητός χάρισε τη νίκη στη Μ.Κ.Ο.!

ΝΑPOLIM.K.O. (45 – 62)

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στη ΝΑPOLI και στη M.K.O. Οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι με το σκορ να αλλάζει συνεχώς για τις δύο ομάδες. Καλό μπάσκετ, λίγα λάθη, ήταν τα χαρακτηριστικά του πρώτου ημιχρόνου και σε συνάρτηση με το δυνατό παιχνίδι των δύο ομάδων. Το ημίχρονο έκλεισε με ένα τρομερό buzzer beater του Βασίλη Γούλια της ΝΑPOLI από τα 9.30 μέτρα με το σκορ να διαμορφώνεται στο 32-31. Στο δεύτερο 20λεπτο η M.K.O. έσφιξε την άμυνά της, δεν έδωσε εύκολα σουτ στους αντιπάλους της και δεν τους άφησε να τρέξουν στον αιφνιδιασμό και σε συνδυασμό με τις καλές επιθετικές της επιλογές κατάφερε στο 20λεπτο να κάνει ένα επιμέρους σκορ 13-31 και να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Σπύρος Αυλογητός με 25 πόντους ενώ για τους ηττημένους ο Χρήστος Αγγελόπουλος με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ.