Αήττητοι συνεχίζουν οι Πρωταθλητές!

PERSONASYUGOPIASTIKA (56 – 36)

Με νίκη έκλεισαν οι πρωταθλητές την 1η φάση των ομίλων νικώντας την ομάδα της YUGOPIASTIKA με 20 πόντους διαφορά. Η αλήθεια είναι ότι έπρεπε να περάσουν 30 αγωνιστικά λεπτά για να καταφέρουν οι PERSONAS να πάρουν το ροζ φύλλο καθώς οι YUGOPIASTIKA αιφνιδίασαν τους πρωταθλητές ξεκινώντας με ένα σερί 11 – 0 τον αγώνα. Το 2ο δεκάλεπτο ανήκε στους  PERSONAS όπου και έκαναν ένα σερί 19 -6 για να έρθει και να κλείσει το ημίχρονο με 4 πόντους διαφορά. Και ενώ στο 3ο δεκάλεπτο τις δύο ομάδες τις κυριάρχησε η αστοχία, στο 4ο οι πρωταθλητές μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι και το έκαναν χάρη σε 8 συνεχόμενους αναπάντητους πόντους του Κατύρα. Η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 15 και συνεχίστηκε έτσι το παιχνίδι μέχρι το τελευταίο ήχο της κόρνας της γραμματείας. Από τους νικητές ξεχώρισε ο Χάρης Κατύρας με 20 πόντους και ο Τάσος Κάρδαρης με 17 πόντους και 15 ριμπάουντ ενώ από τους ηττημένους ο Παναγιώτης Γεωργακόπουλος με 11 πόντους.