Πρωτιά στον όμιλο για τους Brahamors BC με τη τρίτη σερί νίκη!

BRAHAMORS BC – ΠΑΡΑΛΙΕΣ (49 -45)

Πολύ ωραίο παιχνίδι ήταν αυτό μεταξύ των BRAHAMORS BC και των ΠΑΡΑΛΙΕΣ. Για 20 λεπτά οι ομάδες ακολουθούσαν η μία την άλλη δίχως να μπορεί κάποια ομάδα να πάρει διαφορά ασφαλείας και να καθαρίσει από νωρίς το ματς. Στην ουσία, το παιχνίδι κρίθηκε στο 3ο δεκάλεπτο όπου οι BRAHAMORS με ένα σερί 16 – 6 πήραν διαφορά 6 πόντων. Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο έγινε πραγματικό ντέρμπι με τους ΠΑΡΑΛΙΕΣ να προβαίνουν σε λάθος επιλογές στην επίθεση αφού είχαν μειώσει τη διαφορά στους 5 πόντους, αφού είχε φτάσει σε διψήφιο αριθμό και συγκεκριμένα στους 11. Έτσι η νίκη πήγε στο στρατόπεδο των BRAHAMORS που έκλεισαν νικηφόρα την 1η φάση των ομίλων. Από τους νικητές ξεχώρισε ο Φώτης Οικονόμου με 26 πόντους ενώ από τους ηττημένους ο Nίκος Τσούτης με 16 πόντους.