Λάθη επί λαθών στο παιχνίδι Orlando Tragic – Ανήθικοι Πίθηκοι!

ORLANDO TRAGIC – ΑΝΗΘΙΚΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ (22 – 34)

Ένα από τα πιο κακά σε ποιότητα παιχνίδια της αγωνιστικής ήταν αυτό μεταξύ των ORLANDO TRAGIC και των ΑΝΗΘΙΚΩΝ ΠΙΘΗΚΩΝ. Χαμηλό σκορ, νευρικές επιθέσεις, λάθη επί λαθών και κάκιστες επιλογές στην επίθεση. Ενδεικτικά να αναφέρουμε πως το πρώτο σουτ εντός πεδιάς σημειώθηκε στο 3ο δεκάλεπτο! Οι ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι και στα 30 λεπτά βρήκε την ομάδα των ΑΝΗΘΙΚΩΝ ΠΙΘΗΚΩΝ να προηγείται με 20 – 22. Σε αυτό το σημείο οι ΑΝΗΘΙΚΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ έπαιξαν καταπληκτική άμυνα και βρήκαν τους διαδρόμους επιθετικά ενώ με ένα σερί 12-2 κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα! Από τους νικητές ξεχώρισε ο Κώστας Συλλιγνάκης με 8 πόντους και 7 ριμπάουντ ενώ από τους ηττημένους, ο Κώστας Γάτσιος κατάφερε να ξεχωρίσει από τη μετριότητα με 7 πόντους.