Άγρια ομορφιά είχε το ντέρμπι Vouliagmeni Heat – Ανήθικοι Πίθηκοι!

VOULIAGMENI HEAT – ΑΝΙΘΗΚΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ (43 – 41)

Παιχνίδι για γερά νεύρα ήταν αυτό ανάμεσα στη VOULIAGMENI HEAT και στους ΑΝΗΘΙΚΟΥΣ ΠΙΘΗΚΟΥΣ. Παιχνίδι με πολύ μεγάλη ένταση, σκληρά μαρκαρίσματα (όχι αντιαθλητικά) και πολύ νευρικότητα. Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δίνοντας έτσι στο ματς μια άγρια ομορφιά μέχρι το φινάλε. Στο μόνο σημείο που άνοιξε η διαφορά ήταν στο 3ο δεκάλεπτο όπου και οι  ΑΝΗΘΙΚΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ πήραν διαφορά 8 πόντων αλλά ένα σερί 10-0 των VOULIAGMENI HEAT έφερε ξανά το ματς σε ισορροπία. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πολύ νευρικό με τις δύο ομάδες να είναι πολύ άστοχες και το παιχνίδι να κρίνεται στις ελεύθερες βολές όπου και VOULIAGMENI HEAT αποδείχθηκε πολύ ήρεμη και εύστοχη. Στην τελευταία επίθεση οι ΑΝΗΘΙΚΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ προσπάθησαν να βρουν τη νίκη με τρίποντο αλλά το σουτ του Κώστα Συλλιγνάκη δε βρήκε τον στόχο. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Κωνσταντίνος Λαμπρινίδης με 13 πόντους και 8 ριμπάουντ ενώ για τους ηττημένους ο Πέτρος Βιολάρης με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ.