Οι πρωταθλητές τα βρήκαν σκούρα απέναντι στους Tigers!

TIGERS – PERSONAS (35-54)

Πρεμιέρα για τους περσινούς πρωταθλητές. Οι PERSONAS ξεκίνησαν το φετινό μαραθώνιο και η αλήθεια είναι ότι για 20 λεπτά τα βρήκαν πολύ σκούρα απέναντι στους ανανεωμένους TIGERS. Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, χαμηλό σκορ και αστοχία από τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ ισόπαλο, 22 – 22. Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα των PERSONAS έσφιξε, οι Μπαμπαλής και Κατύρας άρχισαν να πυροβολάνε από την περιφέρεια και κάπως έτσι η διαφορά εκτοξεύτηκε σε διψήφιο αριθμό. Οι PERSONAS δε χαλάρωσαν και έτσι κατάφεραν να πάρουν μια έυκολη νίκη στην πρεμιέρα τους στο φετινό πρωτάθλημα. Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Χάρης Κατύρας και η Δημήτρης Μπαμπαλής όπου πέτυχαν 17 και 25 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χριστόδουλος Λιάκος με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.