Νίκη για τους Sourmenians Superhonics

SOURMENIANS SUPERHONICS – ΣΑΤΥΡΟΙ (55-47)

Η 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου ολοκληρώθηκε με το παιχνίδι μεταξύ SOURMENIANS και ΣΑΤΥΡΟΙ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι κάνοντας ένα σερί 8-0. Οι φιλοξενούμενοι συνήλθαν γρήγορα μετά το ταιμ ουτ και απάντησαν με το ίδιο σερί, ισοφαρίζοντας σε 8-8. Το ημίχρονο βρήκε τους SOURMENIANS να προηγούνται με σκορ 30-23. Στο δεύτερο ημίχρονο οι SOURMENIANS έχοντας τον Γρηγόρη  Κολλιόπουλο (32 πόντους) σε εξαιρετική μέρα έλεγχαν το παιχνίδι και τελικά πέτυχαν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με τελικό σκορ 55-47. Για τους γηπεδούχους εκτός από τον Κολλιόπουλο ξεχώρισε ο Περίδης (11 πόντους, 8 ριμπάουντ) ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Βασιλόπουλος και Γκαρίλας με 12 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 15-13, 15-10, 15-12, 10-12