Δύο στις δύο για τη Napoli!

MILWAUKEE VLAKS – NAPOLI (43-46)

Tη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η ομάδα της NAPOLI, η οποία επικράτησε αυτής των ΜΙLWAUKEE VLAKS με 43-46. Το παιχνίδι ξεκίνησε νευρικά και συνεχίστηκε έτσι σε όλη του τη διάρκεια με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά άστοχες. Τα λάθη εκατέρωθεν δεν έδωσαν ωραίο ρυθμό στο παιχνίδι και έτσι οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 18-15 υπέρ της NAPOLI. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίχτες της NAPOLI βρήκαν τους διαδρόμους και με ηγέτη τον Xρήστο Αγγελόπουλο (20 πόντοι – 15 ριμπάουντ) απέκτησαν μια διαφορά της τάξης των 8 πόντων που την κράτησαν έως το τέλος του παιχνιδιού, με εξαίρεση τα πρώτα λεπτά του 4ου δεκαλέπτου όπου οι VLAKS ισοφάρισαν το παιχνίδι. Από τους ηττημένους διακρίθηκαν οι Nτούνης Νίκος (13 πόντοι – 10 ριμπάουντ) και Ντούνης Κωνσταντίνος (19 πόντοι – 4 ασίστ).

Δεκάλεπτα: 4-11, 11-7, 19-23, 9-5