Εύκολα επικράτησαν οι Παραλίες στη πρεμιέρα τους στο κύπελλο

paralies-tigers-26-11-16
Οι Παραλίες ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν με σκορ 10-2 στην 1η περίοδο. Στην 2η περίοδο οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και αύξησαν την διαφορά κάνοντας το 22-8. Στο 1ο ημίχρονο ξεχώρισε για τους γηπεδούχους ο Μεγαλοοικονόμος Γιάννης (6pts, 4reb).
Στο 2ο ημίχρονο οι Tigers μπήκαν δυνατά και με ένα σερί 3-9 κατάφεραν να ξαναμπούν στο ματς μειώνοντας σε 25-17, όμως τελικά δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό.
Οι γηπεδούχοι με ένα σερί 10-0 κατάφεραν να πάρουν την μεγαλύτερη διαφορά στο σκόρ στο τέλος της 3ης περιόδου (35-17). Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι στην 4η περίοδο ήταν να μειώσουν το σκορ στο τελικό 41-25.
Για τους Tigers ξεχώρισαν ο Λιακόπουλος Νίκος (7 pts) και ο Κυρίτσης Γιώργος (7pts, 11reb) ενώ για τους Παραλίες ο Δρακόπουλος Δημήτρης (11pts, 13reb)