Ήττα για την επίλεκτη ομάδα μας κόντρα στους Alley Ουπς για το Nickan Cup.

Τη Κυριακή 24 Ιουνίου η μεικτή ομάδα Basketmaniacs αναμετρήθηκε με τους Alley Ουπς από το Basketaki για το 3ο Nickan Cup. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα γνώρισε την ήττα στο ντεμπούτο του στο θεσμό με σκορ 82-88.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα πολύ δυνατό πρώτο δεκάλεπτο. Οι Alley Ουπς με τον Καραγιάννη να σκοράρει 16 από τους 20 συνολικά πόντους της ομάδας του, κατάφεραν στη λήξη του να προηγούνται με 15-20. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Basketmaniacs βρήκε λύσεις κυρίως από τα 6,75 και πήγε στα αποδυτήρια με τη διαφορά στους -2. Στη 3η περίοδο βγήκαν όλοι οι αυτοματισμοί των Alley Ουπς στην επίθεση και σε συνδυασμό με την πολύ κακή άμυνα των Basketmaniacs η διαφορά εκτινάχθηκε στους 16. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Basketmaniacs κυνήγησαν τη νίκη και 5 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με πολύ καλή άμυνα και με ένα σερί 17-8 μείωσαν στο τελικό 82-88.
Από τους νικητές ξεχώρισε ο Στέφανος Καραγιάννης με 44 πόντους και 11 ριμπαόυντ και από τους Basketmaniacs ο Γιώργος Βλάχος με 21 πόντους.